وبلاگ

رکوردر چیست

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

امروزه ثبت و ذخیره‌ی اطلاعات جهت پردازش و تحلیل داده­‌ها نه تنها می ­تواند به شکل قابل ملاحظه‌­ای در کاهش هزینه‌ها موثر باشد، بلکه در فرآیند عیب یابی و پیشگیری از بروز مشکلات آتی نیز می­‌توان از این قبیل داده­‌ها استفاده نمود. در صنایعی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد که جزء صنایع مادر و اصلی محسوب شده و از حساسیت قابل توجهی برخوردار هستند این امر اهمیت ویژه‌­ای پیدا می­کند چرا که مشکلی هر چند کوچک در یک قسمت می­‌تواند ضررهای مالی و حتی جانی غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد. همین موضوع اهمیت ثبت و ذخیره­‌ی داده­‌ها را به وضوح مشخص می­‌کند.

شرکت آرمان فرا پژوهان با پشتوانه‌­ی سال­ها تحقیق و مطالعه و همچنین بهره­گیری از تکنولوژی روز، موفق به بومی سازی انواع رکوردرهای بدون کاغذ با امکانات و کیفیتی بالاتر از بهترین نمونه‌های خارجی و با قیمتی کمتر شده است.

رکوردرهای تولید شده توسط این شرکت قابلیت ثبت تمامی سیگنال­‌های استاندارد و همچنین پشتیبانی از تمامی سنسورهای موجود در صنعت، برای ثبت و ذخیره‌­ی اطلاعات به مدت طولانی (تا 10 سال) را دارند. همچنین تمامی اطلاعات ثبت شده را می­‌توان بر روی نمایشگر دستگاه در بازه­‌های زمانی دلخواه به صورت نمودار، گراف و بار گراف مشاهده کرد.

ویژگی منحصربفردی که این دستگاه را از بسیاری از دستگاه­های مشابه جدا می­سازد امکان انجام عملیات کنترلی مختلف همچون یک PLC است. این دستگاه در کنار ورودی­های آنالوگ و دیجیتال که برای اندازه­‌گیری و ثبت اطلاعات به کار می‌­روند دارای تعدادی خروجی دیجیتال (رله، SSR، Open collector) و همچنین خروجی آنالوگ PID (4 تا 20 میلی آمپر) می­‌باشد. وجود تایمر، پشتیبانی از تمامی توابع ریاضی به همراه قابلیت فرمول نویسی پیشرفته، امکان برنامه نویسی را همانند یک PLC به کاربر می­دهد تا برخی از فرآیندهای کنترلی بدون نیاز به یک PLC انجام پذیر باشد. در کنار این امکانات، به دلیل وجود نمایشگر لمسی جهت مشاهده و انجام عملیات کنترلی نیاز به یک HMI جداگانه نیز برطرف می­شود. به عبارتی رکوردرهای تولید شده توسط شرکت آرمان فرا پژوهان در بسیاری از فرآیندهای صنعتی می‌­توانند همزمان جایگزین رکوردر، PLC و HMI شوند که همین امر نه تنها باعث کاهش چشمگیر هزینه­‌ها می­شود بلکه امکان پیاده سازی و عیب یابی به دلیل کاهش قابل توجه سخت افزار بسیار راحت­‌تر می­‌گردد.

انجام تست­‌های استاندارد روز اروپا بر روی تمامی تولیدات شرکت آرمان فراپژوهان از نظر کنترل کیفی و قابلیت اطمینان این دستگاه‌­ها را هم رده­‌ی بهترین نمونه­‌های خارجی قرار داده است.

رکوردرهای شرکت آرمان فراپژوهان در سایزهای مختلف (5.6 و 4.3) و همچنین با امکانات مختلفی از نظر تعداد ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال و پروتکل­‌های ارتباطی (RS232، Ethernet) تولید می­‌شوند.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_PostCarousel_Widget”][/siteorigin_widget]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *